Pomoc
InvoiceDirect.pl

Portal Invoicedirect.pl to innowacyjny system zarządzania należnościami. Za pośrednictwem systemu można w sposób prosty i intuicyjny obsługiwać i kontrolować wystawione faktury wraz z kontrolą terminów ich zapłaty. System automatycznie powiadamia Nabywcę (klienta) o terminach zapłaty. Posiada wiele funkcji wspomagających prawidłowe zarządzanie finansami w firmie.

Faktury można importować z programów:

  • Sage Symfonia Pro Faktura
  • WF-FaKir
  • Subiekt GT

 

Zobacz jak eksportować potrzebne dane:

Masz nieodzyskane długi, bo klient długo nie płaci? Nikt nie reaguje na twoje wezwania do zapłaty? Tracisz dużo czasu na pilnowanie płatności kontrahentów? Czas zająć się windykacją na serio, zanim twoje straty się pogłębią.

Modeli odzyskiwania pieniędzy z przeterminowanych faktur jest kilka. W większej firmie zajmuje się tym dział windykacji, a przynajmniej jeden odpowiednio przeszkolony pracownik.

W mniejszej koszt zatrudnienia takiej osoby może być niewspółmiernie wysoki do kwoty należności. Zatrudnienie osoby specjalnie do tego mija się więc z celem. Z tego powodu właściciel przedsiębiorstwa najczęściej sam dba o to, aby pieniądze z wszystkich faktur – prędzej czy później – znalazły się w firmowej kasie.

Nie byłoby to złe, gdyby skuteczność tych działań była na satysfakcjonującym poziomie. Niestety wielu przedsiębiorców przyznaje, że tak nie jest. Dlaczego? A: właściciel głównie zajmuje się core businessem i nie ma czasu zajmować się windykacją. B: może nie znać wystarczająco dobrze przepisów i dlatego jego działania nie są skuteczne. C: nie dysponuje instrumentami, które wpływają mobilizująco na zadłużonych. D: bywa, że nie ma odpowiedniego podejścia do dłużników, nie wie jak się do tego zabrać.

W ostatnim punkcie rzecz polega na tym, że dłużnikami mogą być ludzie, których przedsiębiorca osobiście zna i dlatego uważa, że nie wypada ich straszyć dostępnymi sankcjami prawnymi. Może również nieumiejętnie stosować techniki negocjacyjne i od pierwszego podejścia stworzyć atmosferę wrogości, wojny, pójścia „na noże”, albo wręcz przeciwnie – zbyt długo jest ugodowy.

Dlatego właśnie dobrym rozwiązaniem jest outsourcing windykacji, jednak pojmowany nieco inaczej niż zazwyczaj. Firmy często zlecają odzyskanie długu zawodowym windykatorom dopiero wtedy, gdy już tracą nadzieję, że samodzielnie sobie poradzą. Niejednokrotnie jest to spóźniony krok. Rozwiązaniem może być outsourcing, który polega na przekazaniu faktur zewnętrznemu podmiotowi znacznie wcześniej, aby „zaopiekował” się nimi, zanim windykator będzie potrzebny.

Do tego celu został stworzony system invoicedirect.pl. Każdy Klient otrzymuje narzędzie do przeprowadzenia tzw. miękkiej windykacji w procesie w pełni automatycznym. System pilnuje terminów zapłaty każdorazowej faktury, wysyła w sposób automatyczny wszelkie, kolejno zakreślone pisma: przypomnienia, monity o terminie zapłaty, który upłynął, monity windykacyjne, wezwania do zapłaty lub nawet pisma przedprocesowe - w terminach każdorazowo określonych i przypisanych indywidualnie do każdego z Odbiorców faktur.

To wszysto dzieje się w pełni automatycznie, a przedsiębiorca może spokojnie zająć się innymi, ważnymi dla niego sprawami.

X
Czytaj więcej Akceptuję
ZgodyPolityka prywatności
Później Chcę korzystać z serwisu i akceptuję