Pomoc
InvoiceDirect.pl

Portal Invoicedirect.pl to innowacyjny system zarządzania należnościami. Za pośrednictwem systemu można w sposób prosty i intuicyjny obsługiwać i kontrolować wystawione faktury wraz z kontrolą terminów ich zapłaty. System automatycznie powiadamia Nabywcę (klienta) o terminach zapłaty. Posiada wiele funkcji wspomagających prawidłowe zarządzanie finansami w firmie.

Faktury można importować z programów:

  • Sage Symfonia Pro Faktura
  • WF-FaKir
  • Subiekt GT

 

Zobacz jak eksportować potrzebne dane:

Ponad 61% małych i średnich przedsiębiorców ma problem z utrzymaniem płynności finansowej. Nie otrzymanie zapłaty od klienta oznacza nie przekazanie środków kontrahentom i tak kumulują się zobowiązania.

Zatory finansowe to poważny problem. Małe przedsiębiorstwa, szczególnie na początku swojej działalności, mają mały obrót towarami. Ciężko jest znaleźć klientów na towary i usługi. Opóźnienia w otrzymaniu zapłaty za wydane towary, powodują zachwianie budżetu firmy. Mały przedsiębiorcy w obliczu takiej sytuacji zmuszeni są do redukcji zatrudnienia, czy odkładaniu inwestycji na później. Sprawa wygląda inaczej w przypadku dużych firm, gdzie problem ten dotyka 10% przedsiębiorców.

Duże korporacje ubiegają się o kredyty z tytułu wysokich obrotów. Zaczynając działalność mikro firmy finansują ją z własnych środków i tego, co zarobią. Jeśli środków nie przybywa, ogłaszają upadłość, zanim tak naprawdę zdążą spróbować swoich sił na polskim rynku.

Według dostępnych danych największe problemy finansowe mają firmy budowlane oraz telekomunikacyjne. Ponad połowa przedsiębiorców z wschodnich terenów kraju deklaruje problemy z płynnością finansową. Średni dług statystycznego biznesmena to około 5 tysięcy złotych. Spora kwota, która dla firm rozpoczynających działalność jest nie do pokonania.

Obecnie na polskim rynku funkcjonuje nieco ponad 2 miliony firm. Spora część z nich nie uniknie bankructwa. Zobowiązania szybko kumulują się do ogromnych kwot, które powodują nie wypłacalność przedsiębiorstwa.

(artykuł opublikowany przez Ewelinę Urodę na stronie www.biznesgazeta.pl w dniu 14.06.2013 r.)